Сделать стартовой В избранное


Інтерв’ю з представником тернопільського фан-сектора

Ще одне інтерв’ю з учасником фан-групи. Цілком можливо, що вже наступного сезону «Нива» Тернопіль буде виступати в Першій лізі. Після першого кола, команда під керівництвом добре нам відомого Коваля, займає другу строчку в групі «А» другої ліги. Крім того, цього сезону «Ниві» вдалося дійти до 1/8 фіналу Кубка України, а на матчі проти команд Вищої ліги на домашній арені збиралось до 8000 глядачів. Нам вдалось поспілкуватися з TM — представником тернопільського фан-сектора.

— Вітаю! Пару слів про себе, для загального враження, вік, чим займаєшся окрім фанатизму?

— 20 років, студент, що ще можна сказати? Крім фанатизму ще музикант. Корінний тернополянин, тут народився, живу, вчусь, надіюсь буду працювати і жити далі, так би сказати патріот Тернополя.

— Заняття музикою серйозне чи для себе?

— Раніше грав в групах, думав може заробити цим трошки, але зара більше дома для себе на гітарі поігрую))

— Розкажи в загальних рисах, за той час що ти ходиш на сектор, як розвивався двіж в Тернополі.

— Я на секторі порівняно недавно, це було десь в середині літа, коли прийшов першого разу, але до того завжди цікавився ультрас і хул двіжом в загальному. Коли я був першого разу, то було народу від сили 30 чоловік. З кожним разом народу ставало все більше, а вже ближче до зимової перерви на рядових матчах ліги до 100 чоловік збиралось, на кубку з «Кривбасом» і «Таврією» до 150 чоловік.

— Чим викликаний такий приріст в кількості за короткий час? Результатами команди чи ще щось робили спеціально?

— Спеціально ніяких розклейок стікерів не було. Знаю парні з ультрас-фірми Terno Field Army розклеювали оголошення на рахунок фанатіння, але це практично нічим не допомогло, в основному те, що команда показувала хороший результат.

— Ти говориш ультрас і хул… у вас на секторі чітке розділення?

— Раніше було розділення по секторах, фірма West Side Firm стояли на 10 секторі, а Terno Field Army на 9-му. З кубкового матчу з «Кривбасом» всі з’єдналися на 10 секторі.

— Як вдалося це владнати?

— У нас місто маленьке, всі знають один одного, так і домовилися, що для кращого розвитку фан-двіжа в Тернополі буде добре з’єднати зусилля як в банерно-розтяжному перфомансі, так і в голосовому. І відтоді всі шизіють на 10 секторі.

— Тобто у вас дві групи з чітким розподіленням ролей?

— Ну не зовсім так. TFA так само займається малюванням банерів, розтяжок і т.п., але в ОФ участі не беруть. WSF виникла приблизно в 2005 році, а TFA відповідно в 2006, WSF чисельніша за TFA і більш розвинута, так само діє приблизно на рік давніше. Більше нічого говорити не буду)))

— Власне, як відбувається підтримка команди?

— Клуб забезпечує практично весь фан-сектор квитками на кожну гру. Абонементів немає, а так думаю давали би абонементи. Розтяжки і банера носимо з собою додому, а потім на стадіон, спеціального місця для зберігання ще немає, але були слухи, що виділять. Крім власного голосу нічого немає, тобто мікрофони і рупори відсутні. Правда на кубковому матчі з сімферами було би добре мати мегафон, оскільки через велику кількість народу в задніх рядах не було чути споукмена і трохи голоса ішли в різнобій. Звичайно у нас є основний споукмен, але деколи йому допомагають 2-3 чоловіка

— Не секрет що часто на наших стадіонах звучать одні і ті ж пісні і заряди, тільки в кожного на свій лад. З чого складається ваш репертуар?

— Чесно сказати, поки що репертуар не дуже багатий, оскільки розвиватись фан-двіж активно у нас почав недавно, складається в основному із націоналістичних зарядів і пісень, а також із зарядів і пісень які стосуються саме підтримки «Ниви»

— Наприклад:
«вітер хитає трупом синеньким,
живи Україно, живи, моя ненько,
а всіх комуняків повісимо на гіляку
і хай собі висять, нехай,
і хай собі висять, нехай!
Галицька дивізія арбатом марширує,
московські повії їм посмішки дарують,
а всіх комуняків…»

«Жовто-зелені наші прапори,
ми непереможні, шаблі догори!
Буде Україна вільна,
буде ненька самостійна,
москалів на ножі, на ножі!
Батько Бандера знов до нас прийде
і за Україну всіх нас поведе!
Буде Україна вільна…»

— Розкажи про вашу найяскравішу акцію на секторі, як вона створювалась і як вдалася реалізація

— Останньою і дуже яскравою була акція наприкінці жовтня. Команда просто не дякувала 10 сектору за підтримку, це робили троє гравців-тернополян, приїжджі просто після фінального свистка ішли в роздягальню. Так от, на матчі другої ліги Нива — «Нафком» Бровари був намальований банер «Коли команда навчиться дякувати??», який був піднятий весь перший тайм і при тому весь перший тайм фан-сектор був повернутий до поля спиною і мовчав. Після цього дирекція пообіцяла, що будуть прийняті міри, і надалі, уже вся команда, і лава запасних підходили до нашого сектора.

— Як часто підтримуєте команду в на виїзних матчах?

— На жаль у першому колі масової виїзної підтримки не виходило зробити на кожному матчі. Знаю, їздило пару чоловік у Білу Церкву на матч із «Россю». Наймасовіший виїзд за всю історію тернопільського фан-двіжа відбувся в листопаді в Хмельницький, коли різними способами добрались на гру 80±5 чоловік. З хмелями дружим, вони нас зустріли, потусили з ними передфутболом, потім після футболу. Був прекрасний виїзд! У другому колі будуть масові виїзда у Чернівці, Рівне, Бровари, Бориспіль, Львів і т.п. просто у другій лізі жахливий календар, більшість матчів проходять у робочі дні і у робочий час.

— А до вас часто гості навідуються? взагалі як складаються відносини з фанами інших клубів?

— Приїжджало 9 чоловік з Вінниці на матч другої ліги, також приблизно 15 чоловік з Кривого Рогу на матч кубка з «Кривбасом». Друзі — коні (ЦСКА Київ), Карпати, Поділля. Вороги — «Буковина», напевно вже Вінниця («Нива-Світанок»), також недружелюбне ставлення практично до усіх команд Західної України, крім «Карпат». А ще, деколи з нами на секторі приїжджають пошизіти люди зі Львова. Трохи хмельничан вчаться в Тернополі, також приходять на сектор.

— Тобто в відносинах працює принцип сусідів (дербі)?

— Угу, Тернопіль напевно лише Львову поступається у розвитку фан-двіжа на Західній Україні! Ми перегнали і Ужгород, і Луцьк, і Івано-Франківськ, не говорячи вже про суперників по лізі.

— На форумі вам задавали питання про людей на тернопільских розах на матчах київського «Динамо».

— Я думаю, що це був народ, який вчиться у Києві, спеціально на той матч з Таврією ніхто не їхав. Є дружба із фанами ФКДК на рівні просто дружби між людьми, а загальноклубної дружби ще немає.

— За Збірну катаєте?

— 10-15 чоловік

— Міжсезоння як проходить? плани, збори, як готуєтесь до весняних матчів?

— Після нового року до першого матчу, який пройде у квітні, плануємо виготовити нові банера, розтяжки, також почати розклейку стікерів по місту, а також трафаретів, потренувати нові заряди. Взагалі, за останній рік ми дуже додали, зупинятись нема чого, треба розвиватись далі.

— До речі про банера — самі робите, чи замовляєте в типографії?

— Банера робили вручну, але для покращення якості і довговічності напевно звернемося до типографії. Барабанів нема, поки що думаю, що він би глушив голоса, можливо якщо нас стане більше 200, то можна буде для того, щоб не було різнобою у співі. Є пару старих прапорів, за зиму потрібно оновити і добавити у кількості.

— Це все немалі кошти. З клубом є діалог, допомагають?

— Клуб крім халявних квитків і пари десятків халявних роз нічим не допомагає. Поки що треба збирати общак, і робити все за свої кошти. Відлагоджена система внесків лише у початковій стадії )). На матчі з «Нивою-Світанок» почалися робити внески «хто-скільки може»), і зібрався мінімальний общак, який було використано на виїзді у Хмель. Думаю, скоро все буде більш організовано, особливо зимою, для виготовлення нової фігні для перфомансу, для покупки фаєрів і димів.

— Що в Тернополі знають про Олександрію, окрім того що ти міг прочитати на сайті?

— Я особисто знаю, що це в Кіровоградській області, що команда називалась «Поліграфтехніка», що там грали Чуйченко і Чопик)),.. власне все)), ще пам’ятаю, що мені дуже не подобався ваш стадіон))

— Чуйченко і Чопик звідки їх знаєш?

— Ну, лідери вашої команди в сезоні 2002-2003 чи коли ви там вийшли? Чуйченко тоді в лідерах бомбардирів був, Чопик непоганим кіпером був, такий низенький лисуватий))

— …товстенький )))

— …да, саме так, на Денні Верліндена похожий був з Брюгге, вони ще тоді з Шахтою грали, то я такі паралелі провів))

— Коли в першу лігу заявитесь? Коваль казав, що цього сезону «Княжу» важко буде обійти.

— «Княжої» бюджет у 10 разів краще нашого, але у нас підтримка)) побачим що переважить. Так, якщо би можна було просто заявитись, то вже би заявились)). А зара боремось за місце з «Княжою» із Щасливого. Або цього літа в першій побачимось, або вже наступного точно. Скоро будем одним словом, зустрічайте! А то нам вже скучно в другій лізі. Я не знаю як у групі Б другої ліги, там ніби трохи Арсенал Харків має нормальний фан-двіж, але в нашій групі порівняно з іншими командами, у яких максиму по 20 чоловік на секторі і ніхто на виїзда не їздить, нам вже реально скучно.

— Було цікаво спілкуватися. Сподіваюсь скоро побачимось на стадіоні.

— Взаємно! Без питань, побачимось))

, ,
Марко 28.12.2007.

29 комментариев на “Інтерв’ю з представником тернопільського фан-сектора”

 1. I_love_PFCA :

  М-да… З такими зарядами на майдані кричати та перед Верховною Радою. Але підтримувати футбольну команду… вибачте, це занадто. Після слів «москалів на ножі, на ножі!» команда, що повинна рвати всіх суперників? А після «Батько Бандера знов до нас прийде і за Україну всіх нас поведе!» футболісти повинні мега зрадіти і на радостях клепати голи?
  Ці заряди цілком пояснюють проблему: «Команда просто не дякувала 10 сектору за підтримку, це робили троє гравців-тернополян, приїжджі просто після фінального свистка ішли в роздягальню.» Тернополянам ці заряди близькі по духу, вони звикли до цього це в крові. А от приїжджі… Вони навіть і не здогадуються, що то підтримка. Знаючи відношення Жителів Західної України до жителів Східної… Коротше, — футбоолісти причисляли себе до москалів, і гадали, що заряд і їх стосується. І те що керівництво їх примусило дякувати вболівальникам, насправді проблеми не вирішило.
  «власне все)), ще пам’ятаю, що мені дуже не подобався ваш стадіон))» Та ти на ньому хоч був, щоб таке розказувати. Та наш стадіон в порівнянні з вашим городом та сараями навколо і гнилими досками на секторах — це просто мега арена готова прийняти Євро 2012!
  А, взагалі, чому потрібно дружити з ФКДК??? Та й з іншими дружні стосунки. Ні слова про махач. Такі собі — і вашим і нашим.

 2. uncletarantula :

  перший інет-боєц появився

 3. uncletarantula :

  парєнь, ти шо, такий примітивний шо не подумав шо крім тих двох зарядів є ше?? роздупляйся помаленько
  а про стадік в парня своя суб»єктивна думка, я не думаю шо є мільйони людей, яких ваша ніка пре

 4. Марко :

  в кінці 2004-го, памятаєте ситуацію в країні, довелося тиждень помотатись по містетчкам Донецької обл, так мене, жителя Кіровоградської обл, там назавили бендерівцем, і грозили вигнати нах… так що хлопці, будьте адекватними в коментарях
  що до стадіо… так в трансляціях чемпіонату голландії, наприклад, чи деякі команди в КУЄФА, є арени поряд з якими Ніка республіканський стадіон!
  … не зрозумів про заряди… звичайні заряди що звучать на матчах в інших містах і збірної.. а у нас хіба не заряжають «лента за лентою»?..

 5. travis_made :

  ну є різниця в «мені не подобається стадіон» і «стадіон повна хєрня»?? чьо ви до того стадіона при*бались, кожен має свою думку і смаки, тим більше ніхто не казав «в нас в Тернополі арєна, а у вас горОд»
  просто дорогий I_love_PFCA проявив себе як крутий інет-боєц, причіпився до любого слова

 6. stas92 :

  По поводу нашого стадио моё мнение такое: наша арена довольно таки хорошая. Я б даже сказал одна из лучщих в первой лиге. 7 000 сидячих мест, пластиковые сиденья. А стадик в Тернополе нашому в подмётки не годиться. Но количество людей на секторе в Тернополе приятно удивило, никогда бы и не подумал, что во второй лиге кто-то собирает столько народа.

 7. travis_made :

  та ніхто і не каже, шо в Тернополі кращий стад за ваш))мене наша конура радує тільки тим, шо вона рідна))

 8. Perry :

  Шановний travis made,не звертай увагина цього коханця ПФК,розумієш,в кожній сімї є свій урод,так оце він .

 9. travis_made :

  добре, не буду)

 10. Dexter :

  2 Марко
  Хочу помістити це інтервю на ultras.org.ua, тому хочу дозволу спитати, звяжись будь-ласка зі мною. ICQ 329-452-674 пошта ultras.org.ua@i.ua

 11. Пэлигрим :

  Perry, зрадник малолітній. Студентики чортові. Ти мля шо на своїх бочку котиш? В Києві вже взагалі башту зірвало.
  Порозпузкались.

 12. Rom4ykl :

  По перше -як один із засновників ТФА можу одне сказати- тобі хлопче тіпа фанате — тапки
  ти навіть на сектор більше не приходь бо половина шо ти тут написав -повна брехня
  Ти скільки твою мать виїздів маєш???? га???
  скільки ти за собою махачів маєш??
  гА???
  за такі статті брехливі тобі мало морду натовкти

 13. Арч :

  задолбоали уже эти быдло-хулы. извратили и исказили все. понакупают фирму на сэконде и выпендриваются.

 14. нада так :

  [отмодерировано]

 15. Rom4yk :

  бля троха погарячився- бо багато шо не так в цій статті як я бачу
  соррі канєшна але блін якшо шось викладати про сєктор то треба це більш грунтовніше а нє — шо бачу і то кажу

  про перфоменси на інші матчі взагалі не було мови про наші виїзда минулого сезону коли взагалі від команди відмовились всі вся -і коли команду повернули з Бережан в тернопіль тоді двіж почався

 16. Rom4yk :

  нада так [ 20.01.2008 в 20:01 ]:
  от за це і начищу тобі пику

 17. Арч :

  [отмодерировано]

 18. T.F.A. :

  “бичого тфа”…ти хто такий?може назвешся?,а потім поговорим про тваринне походження…
  2Арч
  а ти то чмо,чого добився?

 19. вапрос :

  А тернополь это где?

 20. нада так :

  «от за це і начищу тобі пику» — канєшно, я боюсь тебе шо [отмодерировано]
  T.F.A., спитаєш в ромчика, якшо шо, то скаже тобі хто я, а може і лише конфлікт між нами

 21. Марко :

  Rom4yk:… «бо багато шо не так в цій статті як я бачу»

  якщо справді що нетак, скажи що!.. з`ясовуйте свої стосунки особисто, а не на сайті!!

 22. Арч :

  2TFA, по крайней мере я чего-то добился. я не сижу и не угрожаю в интернете кому-то начистить морду.

 23. хейл :

  Мы, подьедем обязательно на какой то ваш матч. Хорошо хоть с кривыми вы договорились замахаться.
  оi!
  извините за неприезд. ну, так и не сильно понял с тернополем у вас буит дружба т.к. цвета одинаковые?
  rwclub.spybb.ru

 24. Марко :

  З Тернопілем діалог, тільки вони тут між собою щось не поділили…

 25. Katleta ТЕРНОПІЛЬ :

  Ромчик……що ти там пишиш Упирь??????????
  Може ще ти в …. Тернополі двіж почав?
  Інтервю на 99 процентів …Правильне і адекватне ..!!
  Навіть деякі нюанси трохи прихованні і ти Упирь добре знаєш які…????!!!

  От якби написав би ПЕТРУХА всю правду про ваш «Креатив»
  НИВА-УЛЬТРАС і інше убожиство написпав і вивісив в неті ????!!!!
  Цікаво хтоб від цього виграв..!!!!!

  Так що прикрий своє хлебало і нерозводь сміття, а краще …ТИ ЯК ОДИН З ЗАСНОВНИК ТФА подбай щоб ваше огруповування дійсно можна булоб назвати УЛЬТРАС !!!!!
  А то в мене нарахунок цього великі сумніви…..

 26. вот так :

  Katleta ТЕРНОПІЛЬ
  випей йаду !!!

 27. T.F.A. :

  Катлєта,а ти хто?

 28. Katleta :

  Я ФИРМАН БУВШИЙ …

 29. Хейл :

  А КТО такой Соломон? уберите, соломона!
  теперь, по фонарям 2:1 в нашу пользу:)
  hh/ag

Оставить комментарий# Команда І В Н П О
1 Шахтар 30 25 4 1 79
2 Динамо 30 23 6 1 75
3 Металіст 30 16 11 3 59
4 Дніпро 30 15 7 8 52
5 Арсенал 30 14 9 7 51
6 Таврія 30 12 9 9 45
7 Металург 30 12 6 12 42
8 Ворскла 30 9 10 11 37
9 Чорноморець 30 10 7 13 37
10 Кривбас 30 9 6 15 33
11 Іллічівець 30 8 8 14 32
12 Волинь 30 7 6 17 27
13 Зоря 30 6 8 16 26
14 Карпати 30 5 8 17 23
15 Оболонь 30 4 9 17 21
16 Олександрія 30 4 8 18 20