Сделать стартовой В избранное


ПФК «Олександрія»: далі буде?

Вже другий тиждень не вщухають
обговорення подальшої долі ПФК «Олександрія».
Точна інформація щодо цього з’явиться лише 1 червня.
Активні фанати взялися рятувати футбол в Олександрії,
поширюючи інформацію про можливе зникнення команди,
та створивши неабиякий ажіотаж серед
інтернет-видань та інших ЗМІ.

Проте, містом поширюються й інші чутки, про можливі варіанти розвитку ситуації навколо олександрійського клубу. Тому, редакція Відомостей здійснила моніторинг чуток стосовно статусу ПФК «Олександрії» в наступному сезоні, та разом з цим провела опитування серед населення на тему: «Чи потрібен футбол в Олександрії?». Тим самим дати відповідь пану Лавренку, який задавав це питання олександрійцям в одному із інтерв’ю для спортивної газети.

Отож, до вашої уваги найбільш поширені чутки щодо можливих варіантів розвитку подій навколо ПФК «Олександрія»:

Варіант 1. Злиття, або продаж ПФК «Олександрія» команді Другої Ліги України з Головківки ПФК «Укагроком». Як наслідок, головківська команда отримає право грати в чемпіонаті Першої Ліги.

Варіант 2. Продаж активів ГФК «Олександрія» та інфраструктури комусь із описка українських олігархів (Рінату Ахметову, Ігорю Коломойському, Олександру Ярославському). Ходять чутки, що людей Коломойського і Ярославського у різні дні бачили біля готелю «Сапфір» та на тренувальній базі олоександрійців, робили огляд території, яку хочуть придбати.

Варіант 3. Об’єднання ПФК «Олександрія» з місцевим дитячо-юнацьким клубом «Аметист». Ось як прокоментував Микола Лавренко цю ідею: «Я чув про це… Дійсно, у нас в місті є команда «Аметист», що має гарну дитячо-юнацьку школу, там багато перспективної молоді».

Варіант 4. Повна ліквідація футбольного клубу через скрутне фінансове положення президента клубу. Як наслідок — зникнення Олександрії з футбольної карти України, повний розвал клубної інфраструктури.

І якщо гравці і тренерський штаб команди вже можуть шукати собі нову роботу, то подальша доля працівників стадіону, трєінувальної бази та обслуговуючого персоналу клуЄу невідома. Футбол перестане приносити радість «исячам людей, які жили і вболівали за місцевий клуб.

Тож, поки хтось з нетерпінням чекає рішення ради засновників ПФК «Олександрії», — а хтось про можливі маніпуляції з клубом уперше чує.

Відомості провели опитування, щоб дізнатися, кого ж більше. І взагалі, про те, як в Олександрії ставляться до місцевого футбольного клубу?

Леонід Володимирович, 63 роки:
— Проте, що клуб розпадається, не чув. Вболіваю, але ходити туди дуже дорого — 20 гривень білет, а пенсії 800.

Олександр Захарченко, 16 років:
— Вболіваю. Востаннє був, коли грали з Дніпром, тоді був рахунок 4:1. Коли вони грають — це цікаво, коли не грають — не дуже. Коли Лавренко почав змінювати склад у середині сезону — це не дуже добре. Все таки вони грали зіграно у першій лізі, а потім змінився склад і стало гірше, потім ще й тренера поміняли.

Валентина Петрівна, 57 років:
— Коли мій чоловік працював на «Поліграфтехніці», 20 років тому, я ще тоді була проти, тому що туди відраховувались великі гроші, замість того, щоб давати зарплати працівникам. Ну його в баню! Вони всеодно не варті того, що їм платять. Краще б лампочку повісили на вулиці, де я живу — біля Першотравневої.

Дмитро, 18 років:
— До розформування команди в мене негативне відношення, тому що ПФК «Олександрія» — дуже хороша команда. Нехай краще молодь ходить вболівати за улюблену команду, ніж десь у дворах п’ють пиво.

Сергій Павлович, 54 роки:
— Команда в місті потрібна, ходити, як не на футбол? Я хоідив рік тому, потім мене не було в місті, тепер ось знову тут живу, хотів би ходити на футбол.

Гриша, 38 років:
— Футбольний клуб місту, звісно, потрібен, але ж і грати добре треба. Буде клуб — приїжджатимуть люди до міста, щось купунатимуть, значить для когось буде робота. Також можна кудись вийти, на людей подивитись і себе показати. Я ходив на матчі, вболівав, коли наші вигравали, а почали програвати — перестав ходити. Такі матчі програвати — не красиво. Ні, були, правда, і хороші, коли приїжджав Дем’яненко, Волинь, 1:1 зіграли.

Віктор, 25 років:
— До футболу відношусь нейтрально, але думаю, що клуб має існувати для того, для чого і Європейська Площа — це обличча міста.

Наталія Василівна, 53 роки:
— А замість клубу що пропонується? Якщо його приберуть, тоді що людям робити? Я думаю так: якщо щось прибирають, то нехай пропонують щось на заміну. Он як кінотеатр прибрали, і що? Так же у місті нічого не лишиться. У нас і так зараз по місту одні аптеки, банки та магазини. Нехай той Лавренко подумає, що люди без роботи лишаться, діти — без майбутнього, і якщо прибирати, то хай пропонує щось інше, тому що «ламать — не строїть».

Борис Кирилович, 72 роки:
— Звісно, клуб потрібен. Єдина розвага була — і по телевізору, і так сходити. Там ще є поля для дітвори. Де вони тепер будуть бігати? Що їм тепер, наркотики вживати, і курити, і пиво? Я намагаюсь ходити на матчі, був коли грали з «Шахтарем», вони тоді продули. Я вже думав, що якби хоча б в нічию зіграли — і то було б хоч якось, а то зовсім недобре. Я вболівав ще в молодості, а зараз, коли по телевізору почали показувати, то я зразу іду, дивлюся.

Олег Павлович, 62 роки:
— Двойку їм поставте. Значить, в Турції 3 місяці відпочили і от тепер який толк? Але прибрати клуб — то дурістіка. А давайте приберем заклади освіти, музичні школи. Треба, щоб був клуб і олександрійський і головківський, з Димитрового, Нової Праги, і всі у вищій лізі були. На стадіон я ходив, цього останнього разу — пляшку горілки випили, а наступного дня дізнались, з яким рахунком програли.

Тетяна Григорівна, 57 років:
— Зіграли вони з Шахтарем погано. Зараз треба вболівати за Головківку, про них по радіо кажуть, а про Олександрію — ні. А що ми вболіваємо за «Шахтар», а там хто? Одні неруські, чого за них вболівати? На стадіон не ходжу. Зараз же по телевізору показують, все добре видно, то чого на стадіон ходити.

Василій Антонович, 71 рік:
— Молодці. Треба ПФК щоб був — для розваг, для молоді. Ми ж сапаємо-сапаємо буряки, треба ж і якась розвага. «Хлєба і зрєліщ» — кричали древні римляни.

Сергій, 44 роки:
— Я вам навіть більше скажу: клуб хочуть продати, а не закрити. Якщо не продати — команди взагалі не буде, а так команда буде, зміниться лише хазяїн, та і все. Це не лише у нас, це скрізь так, а ми — за те, щоб команда була, хто буде хазяїном — це вже інше питання.

Сергій, 21 рік:
— Це погано, я не хочу щоб його закривали, бо тоді в Олександрії не буде футбольної команди і не буде стадіону, зовсім нічого не буде. Те, що вони вийшли з ліги — це недобре. Якось раз був на грі, не пам’ятаю, з ким грали.

Олександр, 19 років:
— Звичайно, клуб потрібний. Наприклад: приїжджаю я до Львова, заходжу до банку, оформлюю картку, там дивляться: Олександрія, говорять: «А, це там, де ПФК «Олександрія»!» «Так, — відповідаю, — а звідки ви знаєте?» «Так я ж фанат!» Треба, щоб знали. Доречі, так і було, чоловік цей потім мені почав розповідати, що він фанат, слідкує за цим всім ділом, знає олександрійську команду. Я зараз навчаюсь не тут, але коли жив тут, то ходив на матчі постійно. Якщо клуб лишиться — обов’язково ходитиму.

Богдан, 16 років:
— Футбольний клуб нам треба, а чим же ще наше місто прославиться? Я на футбол не ходжу, в мене свої інтереси є, я мотокросом займаюсь. Але якщо не буде футболу, то і міста не буде.

Анжела і Леся, 15 років:
— Нам не треба футбол, не подобається.

Аліна Дідик, 46 років продавець зі спортивного магазину:
— ПФК у місті безперечно треба, щоб діти десь займались. До нас ось іще приходять малюки із «Аметисту», купують спорт-інвентар.

Андрій Прайд, фанатський щоденник Фабрика Футболу
газета «Олександрійсьокі відомості», 24 травня 2012 №21(840)

, ,
Tony Philips 24.05.2012.

9 комментариев на “ПФК «Олександрія»: далі буде?”

 1. Фил :

  Позитивний матеріал! ))

 2. Аноним :

  http://youtu.be/UN7wUzoUH70

 3. Аноним :

  Якщо Лавренко це побаче, то не думаючи закриє команду…

 4. Нази :

  Меня надо было спросить

 5. пенальтист :

  исчезнуть с футбольнои карты страны имея высокоразвитую инфроструктуру-нонсенс, достоиныи книги рекордов.но кому нужен этот антирекорд,разве что нашим так сказать доброжелателям в скобках, нарадость.хочется верить в здравыи смысл людеи от которых зависет судьба футбола в городе.

 6. rEd :

  м. Рівне, огорожа футбольного поля

  http://pfca.com.ua/u/comments/05-2012/ci4fbf55dc85a4c.jpg

 7. Олександр :

  Більшість коментарів «вбиває».
  Як Україну знають завдяки братам Кличко та Андрію Шевченку, так і в Україні про Олександрію багато-хто вперше почув, дякуючи ПФК «Олександрія». Ходити на стадіон потрібно не тільки тоді, коли приїзджає «Динамо Київ», «Шахтар», або «Дніпро»,- команду потрібно ПІДТРИМУВАТИ в кожному матчі. На стадіоні потрібно вболівати, а не насіння лузати. Треба любити своє місто, свою команду і бути з нею поруч, коли біла смуга змінюється чорною. І на нашій вулиці буде Сонце!!!

 8. александриец :

  будуть грошI, буде сонце!!!

 9. александриец :

  буде сонце, будуть гроші!!!

Оставить комментарий# Команда І В Н П О
1 Шахтар 30 25 4 1 79
2 Динамо 30 23 6 1 75
3 Металіст 30 16 11 3 59
4 Дніпро 30 15 7 8 52
5 Арсенал 30 14 9 7 51
6 Таврія 30 12 9 9 45
7 Металург 30 12 6 12 42
8 Ворскла 30 9 10 11 37
9 Чорноморець 30 10 7 13 37
10 Кривбас 30 9 6 15 33
11 Іллічівець 30 8 8 14 32
12 Волинь 30 7 6 17 27
13 Зоря 30 6 8 16 26
14 Карпати 30 5 8 17 23
15 Оболонь 30 4 9 17 21
16 Олександрія 30 4 8 18 20