Сделать стартовой В избранное

Первак — не лівак або Як тяжко бігати в бутсах навесні

ПФК Олександрія: Альтман, Куций, Прокопов, Первак, Казанюк, Тарасенко, Гребенюк, Запорожан, Мельник, Гітченко, Пономар.

: Пучка, Гілазєв, Волченок, Чернов, Хромих, Мжаванадзе, Єрмоленко, Полтавець, Згура, Сіліч, Негара.

Завітавши, обідньої пори, 23 березня до стадіону «Ніка» можна було б побачити поряд зоопарк, а також величезні черги людей біля кас з продажу квитків. Матч Олександрія — Дністер викликав досить великий ажіотаж серед місцевого населення. Зимовий футбольний авітаміноз дався взнаки. І тим, хто прийшов незадовго до початку матчу, а таких була більшість, довелось вистоювати в черзі і тому вимушено запізнитись на початок гри. Ну шановні, а що ж ви хотіли? Хто рано встає — тому…

Отже, потрапивши до стадіону, звертала увагу на себе велика група фанів на 10-му секторі. Видно було, що хлопці добре підготувались до першого домашнього матчу в цьому році. Також, на 7-му секторі, звично барабанили Pasaman Firm. Всі були налаштовані оптимістично.

З початком гри фани з T.F. влаштували серпантин-шоу. Касові стрічки полетіли білими кометами в бік поля. Вийшло досить непогано. А футболісти тим часом почали неквапливо пересуватись по полю. Навіть звичайному вболівальнику було достатньо одного погляду на газон та тяжко бігаючих по ньому гравців, щоб зрозуміти — швидких комбінацій та високого темпу сьогодні не буде. Хоча кращої якості газону за такої пори року і за таких погодніх умов, які передумували матчу, годі було й бажати. Робітники стадіону потрудились на славу. Ось так, повільно, гравці «Олександрії» заробили право на кутовий удар. Розіграш його небезпеки для воріт «Дністра» не створив, але друга хвиля атаки закінчилася прострілом до карного майданчику, і певно, що овідіопольці впоралися б з цим прострілом, але м’яч влучив у руку захисникові «Дністра». Арбітр, не вагаючись, вказав рукою на білу пляму в центрі штрафного майданчику. Йшла 6-та хвилина матчу. Казанюк точним ударом відкрив рахунок. Хоч Пучка і вгадав напрямок м’яча, — зарадити голу не зміг.

Після швидкого голу темп гри олександрійців, взагалі сповільнився, ініціативою цілковито заволоділи гості з Овідіополя. Привертав увагу до себе їх колоритний захисник під 25-м номером Чернов, та номер 10 — Згура, як його обізвали глядачі — «лохматый крашеный пижон» у помаранчевих бутсах. Чернов привертав увагу лише своїм зростом, — роботи в цей час у нього було небагато. Олександрійці зрідка контратакували.

На 12-й хвилині Мельник по правому флангу тікав від захисника на побачення з кіпером, але в останню мить в підкаті той вибив м’яча.

Хвилин на 20 «Дністер» повністю заволодів ініціативою. Своїми точними грамотними пасами вирізняється Валентин Полтавець. Але партнери не розуміють свого досвідченого плеймейкера. А ті удари, що вдалося нанести, не влучили в площину воріт. Рідкі контр випади олександрійців закінчуються непорозумінням гравців між собою в досить простих ситуаціях. Вже з 30-ї хвилини дуже важко по полю почали пересуватись Мельник, Гребенюк та Казанюк.

В цей час мав гарну нагоду відзначитись Мельник. Після прострілу зправа, захисник гостей грудьми зкидував-зупиняв м’яч, який відскочив прямісінько на набігаю чого Мельника. Удар зходу — куля просвистіла над поперечиною. Гра пішла на зустрічних курсах, стало цікавіше. На 32-й хвилині Гребенюк отримав попередження за грубу гру проти суперника в чужому штрафному майданчику.

Під завісу першого тайму Мжаванадзе приложився метрів з 35-ти і якби м’яч летів в площину воріт, то сумніваюсь, що Гена Альтман його дістав би. Небезпечно. Після цього ще Полтавець закидав смугастого за спини наших захисників на хід партнеру, але Альтман першим встиг до м’яча і ліквідував загрозу. Вже Казанюк за одну хвилину віддав дві чудові передачі на Гребенюка, але той бездарно змарнував обидві. Дуже важкими здаються наші форварди, дуже. Ось Вам і Мельник — в простій ситуації наступив на м’яч і впав :). На тому перший тайм і закінчився.

Початок другого тайму розпочався з неприємностей для Мельника. В верховій боротьбі він зіткнувся головою з головою суперника, через це довелося викликати лікарів, які і забинтували розбиту голову форварда. Гра потихеньку проходить в центрі поля. Олександрійці вміло захищаються та тримають м’яч, а овідіопольці не можуть налагодити гру в нападі. Мабуть таке видовище набридло Віктору Богатирю і на 62-й, 65-й та 68-й хвилинах він міняє Казанюка, Мельника і Гребенюка на Сироту, Лисюка і Шупіка. Сирота почав грати зліва крайнього півзахисника, а Лисюк пішов на місце центрфорварда. Гра Олександрії пожвавішала, почали активно використовувати Сироту, але якість газону не дозволяла Максиму показати свої кращі якості, Лисюк же запам’ятався лише своєю активністю, але не більше.

Витримавши натиск господарів овідіопольці проводять декілька небезпечних атак. Одна з цих атак закінчується порушення правил та небезпечним штрафним ударом в ворота Альтмана. Полтавець стінку перекинув, але Геннадій обрав правильну позицію і намертво взяв м’яч.

На 80-й хвилині Лисюк зносить активного Полтавця за що і карається попередженням. А вже за дві хвилини по тому відбувається заміна Пономаря на Цимбала. І вже на 84-й хвилині матчу, незмінний капітан олександрійців, плюнувши на захист йде в атаку!!! Проходячи правим флангом на швидкості одного гравця суперника на вході в штрафний майданчик на замаху переграє іншого, прокидаючи м’яч далі собі на хід, піднімає голову щоб подивитись кому віддати і м’яко, технічно навішує в центр на одинокого Цимбала. Тому залишається лише підставити ногу і м’яч в сітці! Гол!!! 2-0! Ех, Віталій, чому раніше не підключався? На мою думку кращий гравець сьогоднішнього матчу у олександрійців — Первак, у овідіопольців — Полтавець.

На доданих до основного часу хвилинах Лисюк бив в падінні через себе. Красиво, але неточно. А через пару хвилин арбітр дав фінальний свисток. З перемогою Вас, олександрійці!

Артемій Франковський, спеціально для pfca.com.ua

, ,
Артемій Франковський 24.03.2008.

10 комментариев на “Первак — не лівак або Як тяжко бігати в бутсах навесні”

1. Пэлигрим :

Франковський молодець! Первак кращий!!!

2. Maksus :

Интересный отчет!

3. Артемій Франковський :

Пишіть свої коментарі щодо звіту про матч. Чи варто продовжувати освітлювати матчі в такому стилі? Чи цікаво Вам буде читати звіти про матчі? Які будуть побажання. Не мовчіть. Прохання, — думки висловлюйте коректно.

4. Ерік :

Цікаво! Я бердичівлянин і слідкую за Антоном Лисюком своїм земляком та колись гравцем нашої любительської команди!
    та що там Антон каші не портить???

5. Maksus :

Ерік, не ипортил. Видно что парень старался, и едва не забил красивый гол. Думаю если и дальше будет так стараться, то Мельник с Гребинюком будут на банке сидеть.

Артемій Франковський, отчет просто суперский. Предлагал этот отчет на уа-футболе разместить, но там запостили другой отчет, который с этим и рядом не стоит…