Сделать стартовой В избранное

Під мікроскопом. Статистика матчів першої половини сезону 2010/2011

Збірна України знову порадувала вболівальників. Цього разу це були вболівальники збірної Швейцарії. Вже після 10 хвилин матчу, стає зрозуміло, що суперник наш «серйозний» і здолати його буде «непросто». А у мене, зазвичай, коли приходить така думка, виникає бажання вздрімнуть.

Знаю одного юзера нашого сайту, який намагався пробити виїзд на «Стад де Женев», але коли дізнався що переночувати в країні сиру і шоколаду йому обійдеться дорожче ніж сам переліт, відмовився від цієї затії. На відміну від нашого парубка, пару десятків небайдужих все ж зуміли організувати суппорт на напівпорожньому тридцяти тисячнику. Патріоти!

Ми не мазохісти, поголовно усі шаримо в футболі, тому логічно, що залишилося мало тих хто зрозумів гру української дружини під проводом Юрія Калітвінцева. Хочеться італ`яшку? Думаєте тренер, навіть такий досвідчений і визнаний, але який ніколи не працював з командами інших країн – такий тренер це панацея? А як же патріотизм?

Вступ готовий. Повернемося до заголовку. Хто? Скільки? Як? Кому? Спробуємо дати відповіді на ці питання шляхом підрахунку статистичних показників матчів нашої команди взагалі, і кожного гравця окремо. Вже традиційно ми зводимо статистичні таблиці, щоб оцінити кращих із найкращих, непотрібних із самих лінивих, лідера із самих перших і т. д. і .т. п.

Посещаемость (всего/средняя) 67300/2926

Зіграно 20 матчів в чемпіонаті, і 3 в Кубку України. Забили 44 гола, що примітно на 4 більше в гостьових матчах ніж в домашніх. Хоча, якщо поглянути на кількість набраних очок, можна назвати ПФК «Олександрію» домашньою командою. Лише в 5 із 11 виїзних поєдинків здобули перемогу. Пропускаємо досить часто, як для лідера першості. Лише в третині проведених матчів ворота залишали сухими. А от суперників, які не пропустили від нас тільки двоє –це «Сталь» в чемпіонаті, і донецький «Металург» в кубку.

Два матчі були виграні, коли ми програвали по ходу зустрічі («Дністер», «Енергетик»), два матчі в такій ситуації були зведені внічию («Арсенал», «Нафтовик»), і жодного разу не програвали, коли першими забивали гола. В 6 із 13 переможних матчах супернику доводилося доставати м’яча з сітки 3 або 4 рази.

Матчі ПФК «Олександрія» відвідали майже 70 тис. глядачів, в середньому майже 3 тис. вболівальників за гру. Детальніше про відвідуваність ми розберемо пізніше в окремому матеріалі.

В ворота нашої команди призначались 3 пенальті, всі вони були реалізовані, у всіх випадках в воротах стояв Юрій Паньків. Це було в обох матчах з «Дністром» (Полтавець і Хромих) і у виїзному матчі в Ужгороді (Матвій Бобаль). Наші гравці підходили до «точки» 4 рази, і теж 100% реалізація. Згадується два пенальті в 2 турі в ворота «Дністра», двічі відзначився Сидоренко. Ще раз Кирилу довірили бити в ворота «Кримтеплиці», а «Феніксу» забивав Черидніченко.

2 (22,22%) Пропущено дома 5 (45,45%)
7 (77,78%) Пропущено в гостях 6 (54,55%)
25 (69,44%) Очков дома 21 (58,33%)
5 (45,45%) Выигрышей в гостях 6 (54,55%)
2 (18,18%) Ничьих в гостях 2 (18,18%)
4 (36,36%) Поражений в гостях 3 (27,27%)
17 (51,52%) Очков в гостях 20 (60,61%)
3 Максимально забито 4
2 Максимально пропущено 2

Якщо розбити інформацію по таймам, виявляється пропускаємо, так само і забиваємо, рівномірно в ігровому часу. Можна зробити висновок про рівну концентрацію футболістів, або її відсутність, на протязі всього матчу. Теж саме слідує і з кількості виграних таймів, програних таймів, набраних очок. Абсолютні рівні показники.

0:0 1 4,35%

Традиційно вважається, що у футболі рахунок 1:0 має місце найчастіше. Але це не про нашу команду в першій половині нинішнього сезону. Частіше всього матчі олександрійців завершувались з рахунком 2:1, так було 6 разів. Чотири перемоги були здобуті з рахунком 3:0. Досить часто ми пропускали, тому доводилось негайно йти вперед і вирівнювати ситуацію. Саме тому 1:0 у нас практично не виходило. Маємо проблеми в захисті?

Сухий матч був зіграний лише один, це кубковий поєдинок з «Металургом».

Фурта Юрій 11 31.05.1988 12 203 2 1

14 футболістів із 25 заявлених хоча б один раз святкували власний забитий гол. Кращих бомбардирів троє: Іващенко, Грицук, Сидоренко забили по 5 голів. Сидоренко 3 голи провів з «точки». Але Іващенко і Грицук відзначались також в кубкових матчах, тому Кирило є головним забивалом в чемпіонаті. Крім згаданих Іващенка і Грицука, на один гол менше забили Шупік і Чередниченко.

Андрій Запорожан в цьому сезоні провів на полі 2005 хв., зіграв у 19 із 23 матчах. На одну гру більше зіграв капітан команди Олександр Казанюк, але Сашка частіше замінювали в кінці матчу, тому у нього 1653 хв. часу проведеного на полі. Крім Запорожана лише один матч чемпіонату пропустив Чередніченко, Грицук і Іващенко. Але останні двоє часто не грали весь матч, тому мають значно менше хвилин проведених на полі.

Серед всіх заявлених не зіграв жодного разу Артем Полярус, і лише двічі на полі з’являвся інший молодий гравець, який завдяки ліміту був основним в минулому сезоні, Євген Колесник. В двадцяти матчах 23 хвилини для того щоб мати шанс проявити себе – це зовсім, зовсім небагато.

Олексій Довгий з колекцією 5 гірчичників тримає пальму першості по кількості зароблених попереджень. По одній дискваліфікації відбули також Кременчуцький, Грибанов, Запорожан, Чередніченко, які заробили по 4 гірчичника.

Основний голкіпер команди пропускає в середньому 0,8 мяча за гру. У Володимира Овсієнка був шанс поборотися з Юрою за місце в основі, але в кошмарних снах йому згадується матч в Чернівцях, де команда пропустила тричі.

Евгений Македонский 18.11.2010.

7 комментариев на “Під мікроскопом. Статистика матчів першої половини сезону 2010/2011”