Сделать стартовой В избранное


Долучись до вболівальників, підтримай команду!

Стаття, що вийшла в недавньому номері «Олександрійського тижня». Автор розповів про сьогодення олександрійських фанатів а також взяв інтерв’ю у одного із учасників фанатського угрупування.

Козака Вуса малювали тиждень

«Повіяв вітер з центру України, за нами буде тільки перемога!», — скандують фанати під час матчів ПФК «Олександрія! Близько 60 чоловік протягом усієї гри вигукують речівки і плескають в долоні. Часом вболівальники організовано махають прапорцями і розтягують власноруч намальовані банери. Один з фанатів подає знак — і на поле летять стрічки серпантину. Замовкають лише на хвилинку й знов активно вболівають за улюблену команду. Голосова і візуальна підтримка триває протягом усієї гри до самого її закінчення.

Так вболівають олександрійські фанати. На трибуні вони встановили правила гри, які розповсюджені на усі фанатські угрупування. «На секторі ніхто не сидить і не мовчить, тут заборонено палити й їсти. До закінчення тайму з трибуни ніхто не йде», — розповідає один з активних фанатів ПФК «Олександрія» Євген. Він — один з ініціаторів фанатського руху міста. Євген вболіває за команду з 1998 року. За цей час він був на більш ніж 30 виїзних матчах.

«Якщо людина прийшла саме на наш сектор, вона має активно підтримувати клуб, інакше їй тут не місце», — говорить Євген. Це головні правила, яких варто дотримуватися на секторі. Вболівають на трибуні як хлопці, так і дівчата. «Приєднатися до нас може кожний, ми радіємо новим вболівальникам, — говорить Євген. — «Новачки» мають просто повторювати за нами речівки й пісні, їх легко запам’ятати».

Історично склалося, що олександрійську команду активно підтримують на двох секторах. Старі вболівальники з офіційного фан-клубу збираються на трибуні №7. Їхньою візитною карткою є барабан, в який б’ють під час матчу. На сектор №10 приходять фанати, більшість з яких молоді люди що навчаються або працюють. Як об’єднання олександрійські вболівальники — поза політикою. Завдяки їм на вході до стадіону з’явилась втілена у графіті назва команди.

Час від часу фанати намагаються малювати до матчів нові банери, на які складаються грошима всім сектором. Розтяжки патріотичного змісту зроблені із тканини і фарби мають ще більш стимулювати команду до перемоги. Один величезний банер до жовтневого матчу проти ФК «Дніпро» Дніпропетровськ фанати малювали більше тижня. На тканині розміром 22 × 8 метрів зобразили козака Вуса з мечем і напис «До бою, Олександрія!» Полотно вразило не тільки олександрійців, але й вболівальників різних клубів з усієї Україні. Вони поздоровляли фанатів ПФКА по телефону, й залишали свої коментарі в інтернеті.

Олександрійці їздять за свої кошти за командою в інші міста. Рік тому на одному з виїздних матчів у Чернігові гравців ПФКА підтримував лише один вболівальник. Він «заряджав» речівки протягом усієї гри, поруч вболівали за свою команду близько півсотні чернігівських фанатів. Але такі відчайдушні випадки — виключення, особливо враховуючи реальний стан речей з кількістю вболівальників на стадіоні.

«Підтримку відчували протягом усіх 120 хвилин!»

Глядачі з цікавістю дивляться на фанатів, але не приєднуються до них. З насінням та пивом, вони крокують далі. «Вболівальник продовжує ходити дивитися на суперника команди, а не задля підтримки місцевої команди», — обурюється Євген.

Яскравий тому приклад — нещодавній матч з ФК «Шахтар», коли трибуни були вщент заповнені. Однак активно підтримували наших гравців близько 100 чоловік. Більшість прийшла повеселитися та засмітити стадіон «сємками», а зовсім не на свято футболу.

«Новачки» на трибуні з’являються час від часу, але їх дуже мало. Тому стабільна кількість активних фанатів — близько 30 чоловік. Для залучення нових вболівальників фанати розклеїли по місту стікери з закликами прийти на сектор. Поза сектором фанати спілкуються на зборах ініціативної групи та неофіційному сайті команди pfca. com. ua.

«Команді потрібна підтримка! Чим більше народу буде заряджати на стадіоні, тим легше буде команді перемагати суперників!», — впевнений Євген. Фанатська група склала Маніфест фанату футбольного клубу «Олександрія».

«Кожен з нас є патріотом свого міста і своєї держави. Ми бажаємо бачити переповнені сектори КСК «Ніка» на кожному домашньому матчі команди, незалежно від рівня змагань чи рангу суперника. Ми віримо, що наша діяльність сприятиме великим спортивним досягненням клубу», — говориться в ньому.

Гравцям важлива підтримка фанів. Свій вирішальний пенальті у матчі з «Дніпром» захисник команди Ігор Чередниченко присвятив саме їм. «Підтримку вболівальників ми відчували протягом усіх 120 хвилин!», — сказав він в одному з інтерв’ю. А футболіст Іван Погорєлов героями матчів називає команду і її відданих вболівальників.

Цьогорічний футбольний сезон наразі добіг кінця. Навесні стартує нова боротьба за перші місця у турнірній таблиці. Фанати ПФК «Олександрії» будуть готуватись до наступних матчів, малювати, агітувати і працювати над недоліками. Приєднуйтесь!


Василь Опанасенко 13.01.2009.

30 комментариев на “Долучись до вболівальників, підтримай команду!”

 1. Серж :

  Дуже приємно було це читати)))

 2. damn Oi! :

  лише одне питання — хто такий Василь Опанасенко??

 3. Марко :

  думаю треба запитати у редакції.. ))

 4. Марко :

  фото по якості взагалі не сподобалось! хіба не можна було більше місця виділити :(

 5. damn Oi! :

  та по якості фото я взагалі такі маленькі бачу майже вперше)) з місцем я підозрюю були проблеми, тому впихнули, як змогли.

 6. Maksus :

  Ну прям не фанаты, а герои ёпт..
  «трибуни були вщент заповнені. Однак активно підтримували наших гравців близько 100 чоловік.»
  бред..включаю запись игры..фанатов и не слышно..зато слышно весь стадион, который кричит МОЛОДЦЫ!!!

 7. Емеля :

  Maksus, ніхто ж не заперечує що кілька разів в другому таймі весь стадіон зривався на скандування. Але це важко назвати «організованою підтримкою»! Тема вже активно обговорювалась http://pfca.com.ua/12-11-2008/243/, тому не хотілось би до цього повертатисть — кожен сам для себе зробив висновки.
  Беззаперечно те, що так підтримувати команду треба не раз в пятілєтку, а на кожному матчі :))) Саме тому в статті йде заклик приєднуватися до фанатів

 8. Серж :

  Maksus
  ————————-
  Ёпт, а ти хоть підтримував клуб??? Чи ти лише на матчі з Шахтарем скандував «МОЛОДЦІ» бо всі це робили, а ти не хотів бути бовдурем і також горланив? Ми хоть щось робим для рідного клуба, а ти насіння жреш кожен матч,і покидаєш трибуни за 10 хв до кінця матчу якщо гра тебе не задовільня! Теж мені…. Вболівальник.

 9. Maksus :

  Серж, а ты что, за мной следишь и статистику ведешь? Сколько я раз что кричал и что я ел(а не как ты выразился «жрал»)?! Выбирай место, мы тебе памятник поставим!

  зы. кста, тебе для статистики «начиная с сезона 2006/2007, я не пропустил ни одного матча, и все из них досидел до финального свистка»

 10. Серж :

  Я не веду ніякої статистики. Звичайно у нас на стадіоні 60% людей покидають стадіо до кінця матчу, якщо ПФКО програє.
  А ти, будь любий, не пиши всяку дурницю тут, а то я бачу що ти дуже розгарячився. Так, за те що ні одного матчу не пропустив це повага, алеж не треба зневажати інших! Ми робимо все, щоб наша команда виграла, а ти,все таки, просто сидиш и дивишся, а якщо клуб програє ти незадоволений йдеш додому, чи не так? Так, якщо ти такий патріот рідного міста та клубу, то приходь до нас на фан-сектор і підтримуй рідний клуб! Потім зрозумієш різницю між тим і іншим.

  P.S. а пам’ятник мені вже поставлять коли мене не буде…А місце можеш ти вибирати, якщо вже хочеш піти «туди». Спасибі, твій подарунок мені не потрібен

 11. damn Oi! :

  Maksus
  Ого, був на всіх матчах і сидів! реально то є круто — с и д і т и! ти крутий!
  не вважаєш фанів героями? та певно так вважає багато хто з тих, хто с и д и т ь!

  «трибуни були вщент заповнені. Однак активно підтримували наших гравців близько 100 чоловік.”
  бред..включаю запись игры..фанатов и не слышно..зато слышно весь стадион, который кричит МОЛОДЦЫ!!!»

  — прочитай ще раз цитату і свій коментар :)))) ото так і вигляда те, що ти назвава брєдом.
  нелогічно якось. треба визначитись, про що ти пишеш — про активну підтримку чи про скандування стадіо в один з моментів матчу?

 12. Maksus :

  Скажите пожалуйста, какие еще фанаты (во всем мире), так же возносят себя как это делаете Вы?

  Почему статью не назвали «Долучись до фанiв»?? Ведь болельщики мы все, а не только 7 и 10 сектор.

 13. Maksus :

  damn Oi!, почему-то, когда писал комментарий №9, так и думал что к слову «сидел» начнут придираться..

 14. Серж :

  Та що ти ні як невторопаєш що ми бажаємо лише щоб клуб вигравав, а не всесвітньої слави та поваги! Так, я вважаю, що за таку підтримку як в цьому році, ми заслуговуємо на повагу. Чи це не так? Може ти герой? Може ти робив банери, ефектну підтримку, може ти стояв на ногах 120 хвилин? Ні! От і все. А ми фанати, а ти вболівальник! Фанат і вболівальник, це дві дуже різні речі. Так що не мели дурню тут

 15. Фанат :

  Maksus
  Здрисни в рощу.

 16. Марко :

  Фанат, попередження!

 17. Полиграф :

  Хе, чомусь до статті придрався лише один Максус!!! А чому млвчать інші болєли??? Мабудь просто вони згодні зі статею і їм нема чим крити))))

 18. damn Oi! :

  Maksus — усі фани так себе возносять, і вони мають на це повне право, бо є за що.

  ну вибач вже автору, що він не поспілкувавсь з 7-м сектором. тут же ж мова взагалі про підтримку. в статті вказано, чому розподіляються фани по секторам, а хто захоче долучитися, буде вибирати, куди йому краще піти! все чесно.
  чому ти так наїжачився? :)

 19. Maksus :

  damn Oi!, так может нам, обычным болельщикам перестать ходить на матчи (НАСIННЯ ЖРАТИ)? Будут два сектора фанатов и супер поддержка. Норм?

 20. Серж :

  Ой, Максусе, можеш і не приходити! Багато не втратимо) Лише прибиральникам меньше роботи буде) Хоч якусь користь з цього будемо мати :) І не патякай

 21. Полиграф :

  Ех, Максус,Максус…,а чого ти не хочеш долучитися до фан-руху???
  а).Боїшся надірвати голос?
  б).Не хочеться розлучатися з гривнями (на поїздки за клубом, чи то на створення чергового банеру)?
  в).Чи для тебе футбол — развлєкуха (по типу сходити в бар, чи пограти в більярд)?

 22. Maksus :

  Полиграф,
  а) не боюсь, и не раз такое было…особенно после матча с Днепром.
  б) вот как раз этого мне и не жалко. в Киев на матч ездил сам, а не автобусом..как большинство из Вас. Когда будете делать баннер, стукнете мне в аську, я Вам скину нужную часть денег. мне не жалко.
  в) я футбол и свою команду люблю не меньше Вас, поверь ;)

  зы. а ты, Серж, научись культурно разговаривать. это у тебя в семье наверное «патякають» и «насiння жруть». имей уважение к собеседникам.

 23. Серж :

  За сім’ю мою рота не відкривай, а размовляю я, твоєю мовою. І взагалі ти перший почав цю розмову так що вислухуй теперь претензії! Яке ти маєш ставлення до нас, таке і ми до тебе. От і все

 24. Полиграф :

  Максус, щодо теми виїздів…буду казати лише за себе! За усе моє кузьмічовсько-фанатське життя я двічі був на виїзді за рахунок клубу (якщо це так можно назвати, бо на паливо я зкидувався)і ще три виїзди — за власний кошт! Так як я працюю і заробляю гроші, то можу собі дозволити поїхати за клубом у будь-який куточок України!!!
  Колись я був таким як ти: ходив на сектор звичайних болєл, щось там кричав, разом з іншими (тіпа:»Поліграф-Чемпіон!»),увесь матч сидів, хлопав в долоні,коли забивали гол, або матюкався, оли наші пропускали. Я класно знався на футболі і знав усіх гравців нашого клубу (включаючи дату народждення). Але потім я потрапив до фан-зони…це словами не передаси бо то є почуття!!! Якщо ти так дійсно любиш футбол та нашу команду, то спробуй фанатіти і тобі не захочеться повертатися то звичайних болєл ;))) Чи тебе непокоїть вік фанатів з 10 сектора ? Ти себе дядькою вважаєш на їхньому фоні? Чи що? В чому проблема?
  І ще одне: був я на форумі альнета де ви спілкуєтесь з тематики нашого футболу…якщо не брати до уваги новорічні привітання, то ви там зависаєте лише під час футбольного сезону, коли є гра!!! А фанати живуть футболом 24 години в сутки, 365 днів на рік!!! Ось це і відрізняє нас від вас!

 25. Серж :

  Поліграфе +100!

 26. Maksus :

  Полиграф, якби я жив футболом тiльки пiд час футбольного сезону, я б навряд чи зайшов на цей сайт посеред зими. Чи не так? ))) Та навряд чи слiдкував за трансферними подiями з нашими гравцями…

 27. damn Oi! :

  Максус
  так может нам, обычным болельщикам перестать ходить на матчи (НАСIННЯ ЖРАТИ)? Будут два сектора фанатов и супер поддержка. Норм?

  может быть, хорошая идея, кстати))
  ну или этот вариант, или не есть семки и не свинячить на стадио, просто смотерть футбол. И притом не гнать на фанов при полном непонимании их роли на секторе и в игре команды.

 28. damn Oi! :

  Максус
  в) я футбол и свою команду люблю не меньше Вас, поверь ;)

  :) так а что за предъявы тогда к фанам? может, ревность?

  Эй, Серж, не горячись)) претензия была верная, уважай собеседника йопст =)

  Полиграф — эээ а при чем тут интернет? поддержка команды же ж не сидением на футбольном форуме измеряется.. у большинства наших фанов вообще нет интернета. не показатель..

 29. Серж :

  2damn Oi!:
  У данному випадку я не можу поважати співбесідника тому що він задів мене! Навіщо він почав цю розмову??? Навіщо він поліз до нас з цими образливими вигуками? Га? Я його не поважаю!

 30. Drew'482 :

  Серж!!!!!!!!!
  Та не зважай, не всих війна…, ну сам розумієш))))
  Трапляються ексклюзиви! Воно й добре!)))В родині(хоча»родина» це я образно) не бееззз! Це реалії! Має ж хтось бути!!!

Оставить комментарий# Команда І В Н П О
1 Шахтар 30 25 4 1 79
2 Динамо 30 23 6 1 75
3 Металіст 30 16 11 3 59
4 Дніпро 30 15 7 8 52
5 Арсенал 30 14 9 7 51
6 Таврія 30 12 9 9 45
7 Металург 30 12 6 12 42
8 Ворскла 30 9 10 11 37
9 Чорноморець 30 10 7 13 37
10 Кривбас 30 9 6 15 33
11 Іллічівець 30 8 8 14 32
12 Волинь 30 7 6 17 27
13 Зоря 30 6 8 16 26
14 Карпати 30 5 8 17 23
15 Оболонь 30 4 9 17 21
16 Олександрія 30 4 8 18 20