Сделать стартовой В избранное

Приїхали, щоб перемогти!

За останній рік суперники зустрілись між собою вже третій раз, але вперше в Кіровограді з 2005 року. Після матчів минулого року, у прихильників обох клубів, так само як і між футболістами, залишалось багато запитань без відповідей. І вже здавалось, цього разу, врахувавши прорахунки попередніх матчів, кожен зможе проявити себе в своїй справі. Але в житті рідко буває так, що все вдається як заплановано – багато людей, багато ідей, багато третіх факторів, без яких день дербі кіровоградської області видався б не таким цікавим.

Передчуття принципового матчу проявлялось серед олександрійських вболівальників вже за кілька тижнів до того самого дня – на кожній домашкі не було жодного байдужого глядача, який би не обговорював кіровоградський виїзд. Кожен вболівальник, при нагоді звертаючись до гравців або тренера, наголошував: «Хлопці, тільки перемога! Тільки перемога!». Кожен бажаючий мав можливість купити квиток на організовані офіційним фан-клубом автобуси. Supporters Alexandria теж підключились до цієї роботи – реклама на вулицях міста, радіо, інтернеті, на роботі, і учбових закладах.

Олександрійці з усієї країни з’їжджалися аби потрапити на цей матч. Дехто спланував свій маршрут через обласний центр, ще за кілька днів до матчу. Тому серед тижня весь Кіровоград, вокзали, центр міста, стадіон, а особливо сектор який займають фанати господарів, були заліплені спеціально підготовленими стікерами. Фанати згадали про останній приїзд нашої команди до Кіровограду, коли здобули перемогу 0:5 «Ваша ганьба – Наша гордість», згадали палку промову головного тренера «Зірки» Жабченко, який після осінньої нічиєї наголосив, що ми повинні рівнятися на них, також згадали назву клуба ФК «Трактор», яка була в історії «Зірки», зробили ремікс на емблему кіровоградських ультрас з фекаліями замість вулкану, і т. д.

Вже з самого ранку 29 травня на трасі між двома містами можна було зустріти автомобілі з людьми в жовтих футболках і з атрибутикою ПФК «Олександрія». Чимало небайдужих відправилися на матч автомобілем, аби влаштувати свято футболу з самого ранку, зустрітися з друзями або родичами що живуть в Кіровограді. Агітація за обов’язкову жовту футболку і наявність рози дала свої плоди – абсолютна більшість присутніх на гостьовому секторі (навіть сидячих) були одягнені в жовте.

Основна маса приїзжих вболівальників заповнила гостьовий сектор вже за годину до стартового свистка. Шмон на вході ретельний, заглядали в штани, просили зняти взуття, відбирали запальнички, не пропустили конфеті і серпантин, але вдалося пронести пластикові древка для прапорів. Одного хлопака пов’язали з піро, ще один разом з ним відправляється в у відділок, повернувся вже в переві матчу, але нашого викупити не вдалося.

В цей час основний актив прогулювався містом біля стадіону, розспівуючи фанатських пісень, спілкуючись з місцевою кузьмою, фотографуючись на фоні стадіону «Зірка», адже для більшості це було перше дербі на виїзді. Потрапивши на свій сектор, були приємно здивовані – на початок матчу на гостьовому вже було біля двох сотень людей.

Початок матчу, кожен, всі свої сили вкладає в гучність кожного слова. Акустика на цьому стадіоні нагадує голий степ, але не зважаючи на це, в першому таймі викладалися на повну, тому звук був дуже і дуже пристойним. Про це також свідчило улю-люкання і факи, які можна було побачити на центральних секторах у відповідь на деякі заряди. Взагалі, прогнозованого аншлагу на матчі не було – чотирнадцятитисячний стадіон був заповнений відсотків на шістдесят, але в другому таймі вболівальників збільшилось як в центрі так і за воротами.

В середині першого тайму піднімаємо полотно 18х6 метрів, на якому зображено бійця на фоні зелено-чорно-золотого прапора, і дві 18-ти метрові текстовки «VIII.1993 – 1:2, Х.2005 – 0:5» і «ПРИЇХАЛИ ЩОБ ПЕРЕМОГТИ». Команда на полі робить все, щоб підтвердити ці слова ділом – господарі лише кілька разів за тайм перейшли на нашу половину поля. Сектор додає в гучності і частоті зарядів. Так як за стадіоном змагання були відмінені, залишалось тільки старатися на секторі і футбольному полі.

Сектор за іншими воротами за весь матч було чутно лише кілька раз «Зірка, Зірка».. коли підхвачували центральні сектори, і гучний барабан. В другому таймі сектор господарів виріс в кілька разів. Початок другого тайму, троє підійшли до нашого сектору і зірвали триколор що висів на проході сусіднього сектора. Наздогнати вдалося лише одного, якого відразу вложили на бетонку, міліція швидко рознімає драчунів. Люди намагаються стати нижче, ближче до паркану з банерами, але «беркут» цього не дозволяє. Глядачі можуть вільно проходити в низу, практично кожен вважає за необхідне показати в нашу сторону палець, або крикнути якусь фігню. В середині тайму місцевому вдалося по біговим доріжкам підійти до наших банерів і зірвати білий прапор з гербом клубу, та безперешкодно доставити його за інші ворота.

Шалена злива, що супроводжувала весь другий тайм, не сприяла гарному звуку. Приїзжа кузьма стає під парасольки, або під рекламі щити вгорі сектора. Фанати стають по торсу і продовжують гнати вперед свою команду. І гравці віддячили, забивши два гола в ворота суперників, а Юра Паньків потянув пеналь. В хід ідуть петарти і два помаранчеві дими – все що вдалося пронести.

На секторі господарів розгорнули друкований банер з гербом «Зірки», за словами самих кіровоградців, це ініціатива керівництва клубу. Поряд з ним був піднятий двокольоровий малюнок, з зображенням палаючої жарптиці. У відповідь на нашому секторі з’явилася текстовка «Раніше ми вийдемо до П.-Л., ніж ви навчитесь малювати». В кінці матчу 14 сектор спалює чимало піротехніки, густа хмара піднялась над сектором за воротами, виглядає досить непогано.

Після фінального свистка олександрійці відмовились покидати стадіон, поки не повернуть нашого хлопця, якого закрили ще при вході. Нам обіцяють, що за ним вже виїхала машина з Олександрії, і додому він сьогодні не повернеться. Переговори затягнулися більше ніж на годину, але все таки ми відстояли свого, і повернулись додому в повному складі, аби відсвяткувати перемогу над принциповим суперником.