Сделать стартовой В избранное

А вам слабо? Звіт про виїзд до Ужгорода

Найдовший за всю історію олександрійського саппорту виїзд (на кордон з Угорщиною) пробила одна людина. 1 030 км в один бік – саме така відстань між Олексою і Ужгородом, якщо вірити Гугл Мап.

11:15 – прибуваю київським поїздом до адміністративного центру Закарпаття. Матч запланований на 14-ту, тож на огляд міста мінімум часу. Забудова, архітектура, атмосфера відразу вказують на довгу і різноманітну історію міста. Швабською вулицею (мабуть там живуть виключно прихильники німецького «Штутгарту») направляюсь в історичний центр. Минаю Пішохідний міст через Уж, колишню синагогу, а зараз обласну філармонію, Греко-Католицький Собор, вузенькі тихі старовинні вулички. По дорозі зустрічаю веселих розфарбованих різнокольорових ведмедів – символів краю. Ось і головна візитівка – Ужгородський замок, збудований ще у ІХ столітті. Оглянувши його кам’янні мури, направляюсь на стадіо. Йду найдовшою в Європі липовою алеєю. Напевне, ця набережна основний шлях для усіх виїздних – на шляху зустрічаю написи і львівян, і дніпрян, і луганчан, і киян, і одеситів…

Ось і «Авангард». Стадіон справляє приємне враження. На вході жодного шмону, лише два стюарти, які збирають квитки.
— Де у вас гостьовий сектор?
— Туди, направо. Але у нас взагалі-то платний вхід
— Добре, розберемось, — і рушаю далі.

Розвішую чотири банери, що не зовсім зручно одному. За 30 хвилин до початку гри – жодного акабу на стадіо. Зі стартовим свистком починаю заряджати. За що одразу ж отримую оплески від Паньківа. У першому таймі нашим нічого не вдається на полі. Господарі запам’яталися ударом у поперечину, небезпечним ударом у кут, який наш кіпер перевів на кутовий і пенальті. У перерві поряд з моїм сектором самотньо проходить якийсь підполковник. Цікавиться причиною великої кількості гостей. З самого початку другого тайму відразу стає зрозумілим, хто йде на першому місці. Давид зрівнює рахунок. Чи не єдина атака господарів приносить їм гол.

Вигукую наші основні заряди. Останні 5 хвилин проводжу на голому торсі, заряди нон-стоп. Господарі (десь до 30-ки) нічим не дивують – пару банерів, звук і репертуар звичайні. Не дивлячись на цікавий матч і гарну погоду – на стадіо близько 1 000 людей (враховуючи взвод солдатів). Принциповість гри призводить до числених суперечок між гравцями двох команд та арбітрами. Наші до останніх секунд намагаються зрівняти рахунок – та на жаль… 2-1. Гравці по одинці підходять до єдиного сапотера. Дорогою на пресуху, дякує за дальній виїзд і Шаран.

Помітно, що і тренерський штаб, і гравці засмучені результатом, при цьому випромінюють оптимізм і впевненість у майбутніх перемогах. Вітаю Овсієнка з його днюхою, грузюсь у клубний бас – попереду довга дорога додому.