Сделать стартовой В избранное


Правда за Уроша!

В грудні 2007 року в перерві матчу чемпіонату Сербії між Црвєною Звєздою із Белграда та Хайдуком із Кула відбулася подія, яка сьогодні сколихнула фанатів всієї Європи. В перерві матчу агент бєлградської поліції в штатському знімав на камеру фанатів Звєзди. Вболівальники забрали відеокамеру, після чого поліцейський дістав пістолет і почав стріляти у 5000-й натовп — лише дивом ніхто із вболівальників не був застрелений. Після цього 3-х фанатів що захищали своє життя заарештували, серед них був дев’ятнадцятирічний Урош Мішич.

Нещодавно суд виніс рішення по цій справі. Уроша Мішича засудили до 10-річного тюремного строку через замах на поліцейського в штатському. Судові експерти виявили у поліцейського лише легкі тілесні ушкодження, але це не вплинуло на пом’якшення покарання, а окрім нього ще два члени «Деліє» отримали півтора роки через цю ж бійку.

Фанати Звєзди, всієї Сербії, інших країн (також і в Україні), не могли залишитися осторонь такої події. На місяць тюрми, за «образу судді», декілька людей були засуджені прямо в залі суду. Наступний матч після виголошення вироку супроводжувався банерами і прапорами, піснями про суддів і журналістів. Клуб оштрафували за те, що гравці вийшли на поле в майках «правда за Уроша», а наступні матчі, більш за все, пройдуть без глядачів.

«Правда за Уроша», «Сербія — поліцейська держава», «Вбивцям і наркоторговцям даєте менший строк! 10 років — за що?» — розтяжки і трафарети з такими лозунгами з’являються в містах по всій Європі. Ніхто не ухиляється від відповідальності, алеж де справедливість? За прикладами безкарності протиправних дій людей з пагонами далеко ходити не потрібно, достатньо прикладів на стадіонах України. Кілька місяців тому після матчу в Сімферополі до сектору фанатів «Таврії» міліція підігнала автобуси і без всяких пояснень погрузивши 150 чоловік (більшість неповнолітні, а такош жінки) відвезли їх у відділок, де з погрозами і приниженнями проводячи допити кілька годин протримали під проливним дощем. Минулих вихідних під час матчу 2-ї ліги «Нива» Тернопіль — «Нива» Вінниця без будь-яких пояснень, з приміненям сили прямо на секторі стадіону заламали руки трьом фанатам тернопільської команди, через кілька годин без пред’явлення звинувачень хлопців відпустили.

Через дії міліції на стадіонах похід на футбол для будь-кого із вболівальників може вилитися в серйозні проблеми. З кожним матчем на КСК «Ніка» збільшується тиск на Supporters Alexandria. Останнім часом нам доводиться звикати до ретельних обшуків з роздяганням при вході на 10 сектор, вислуховувати відбірний мат, образи і погрози від працівників міліції. Саме неприємне в цій ситуації те, що такі дії проводяться з погодження керівництвом клубу. При тому жодного (!) разу ПФК «Олександрія» не мав проблем з ПФЛ, МВС, ФФУ чи УЄФА через поведінку фанатів. Жодного разу! Але ми залишаємося вірними своїй команді і будемо продовжувати підтримувати її не дивлячись ні на що, як на виїзді так і на КСК «Ніка».

Правда за Уроша! Справедливість за вболівальників!


Марко 01.10.2008.

23 комментария на “Правда за Уроша!”

 1. Полиграф :

  А вижу фотку и со стадиона — Днепр!!!

 2. Марко :

  ACAB

 3. Тарас :

  АСАВ

 4. Марко :

  фанати Динамо, Дніпро Дн-к, Шахтар, Дніпро Черкаси, Прикарпаття… список можна продовжити дуже багато хто вивісив банера в підтримку Уроша

 5. Полиграф :

  А ви чому ни????

 6. Марко :

  чому ж ні..? теж! інакше тут ця публікація не зявилась би

 7. damn Oi! :

  ее, а де той банер висів?
  фанати молодці, я просто в захваті! і ще більш від гравців у футболках з його зображенням!!
  10 років — це маразм неабиякий, це де і в яких законах прописано?.. муть якась

 8. Полиграф :

  damn Oi! його вивісили в фан-секторі;)

 9. damn Oi! :

  Полиграф ну логічно, просто я не бачила поки що. подумалочсь, що на нашому стадіо

 10. Полиграф :

  Урош Мишич атаковал полицейского с помощью осветительной ракеты, пытаясь поджечь его форму и убить человека.

  «Это было жестокое и брутальное нападение на полисмена, исполняющего свои обязанности. Причем, никто болельщика к таким действиям не провоцировал» — заявил один из представителей следствия.

  Источник: LENTA.com.ua

 11. Марко :

  Полиграф, в суді було доведено що поліцейський отримав легкі пошкодження… хіба то привід саджати людину на 10 років?.. у нас за вбивство і торгівлю наркотиками менше дають! Чи може це привід направляти зброю в натовп?

 12. Полиграф :

  Марко щоб відповісти на твоє запитання,треба краще розібратися зі справою Уроша! А так, по новинам з інету-важко відповісти!

 13. Василь :

  Полиграф, цілком з тобою згоден. Не треба в даному випадку кричати про ментовський беспрєдєл і захищати когось. Ніхто з нас там присутнім не був. Звісно ніхто з сторін не визнає своєї вини. Але у коментарях слід бути обережнішими.
  На Алнеті хтось писав, щодо банерів ACAB і СЛОН. То якого ж ви хочете відношення до фанатів з боку міліціянтів?

 14. damn Oi! :

  «щодо банерів ACAB і СЛОН» — а вони не без приводу зроблені! це як відповідь на таке відношення!
  Василь — цікаво ти стаєш за міліціонерів.

 15. Василь :

  damn Oi!
  Я стаю за людські відносини між людьми. І коли банерами закликають до смерті людей, то вже це є величезним нонсенсом. Будь я на місці міліціянтів — реагував би на це дуже агресивно. Вони такі ж люди як і всі інші, зі своїми почуттями, відчуттями та емоціями. Серед них є нормальні і не дуже. Як і серед звичайних людей. Вони люди при певній владі, а інші ні. І дехто намагається за рахунок цього самоствердитись. Не секрет, що багато хто йде в міліцію саме для самоствердження… але це інша тема.

 16. Полиграф :

  Так, міліціанти бувають різні…Ось наприклад в цьому році, у вересні,коли я ходив на матч з Мєталом, мене обшукував прикольний міліціант…Знайшов у мене гральні карти і запропонував,поки ще не почався матч, перекинутися))))) А потім ще спитав, чи є в мене якись легкі наркотики, посмалили б ))))))) Ми з ним посіялися тоді)))) А є й ті, що йдуть в міліцію (прикриваючись законом)лупцювати людей(((((

 17. Марко :

  дуже круто сидіти на стільці і роздумувати про права людини… а ще приємніше коли тебе перестають сприймаюти за людину як тільки ти наципив на себе розу і прийшов на сектор. Здається багатьом ця система залізла глибоко в мозок… матриця мля

 18. Полиграф :

  Я ж також приходив тоді на гру з розою і що…Це ж також від людини жалежить…

 19. Марко :

  Пришедшее к власти при поддержке футбольных фанатов сербское либеральное правительство теперь видит в них опасность и борется с ними всеми доступными методами…

  … Пока государство и общество не создадут механизмы, амортизирующие или обосновывающие надправовое положение органов правопорядка, конфликт фанатов и других социальных групп с властью будет продолжаться, независимо от формы и содержания последней.

  весь текст http://russian-ultras.com/index.php?option=com_content&task=view&id=254&Itemid=1

 20. Аноним :

  A.C.A.B.-С.Л.О.Н.

 21. Марко :

  Тривають акції на підтримку хлопця. Ось небайдужі задумали поздоровити хлопця з НР
  http://ultras.org.ua/00399.html

  Друзья! Урош мотает 10-ти летний срок в одной из сербских тюрем. Ребята из Сербии организовывают акцию «Отправь новогоднюю открытку Урошу». Представьте как будут беситься представители властей и особенно тюремные охранники, когда каждый день ему будут приходить десятки писем с поздравлениями и словами поддержки не только из Сербии, а из всех солидарных стран!!

  Напишите пару строк со словами поддержки, запечатайте в конверт, наклейте марок(узнай на почте необходимую сумму) и отправьте по адресу:

  Урош Мишич
  Бачванска 14
  Поштански Фах 944
  Централни затвор
  11000 Београд
  Србиjа

 22. Марко :

  Приговор Урошу Мишичу отменен!

  Адвокат Мишича Боривойе Борович направил апелляцию в Верховный суд Сербии, и, под натиском общественного мнения, суд сдался. Первоначальный приговор саппортеру «Црвены Звезды» в настоящий момент отменен, и дело направлено в окружной суд для вынесения нового решения.

  Верховный суд постановил, что первоначальный приговор был вынесен при серьезных нарушениях, и полон противоречий (в частности, в приговоре было сказано, что Мишич сунул файер в рот акабу «с целью линчевания служебного лица», перевод дословный).

  Конечно, Мишич будет находиться под следствием, и кто знает, сколько ему еще ожидать нового приговора. Но, безусловно, это уже можно назвать победой «Делие», а также, присоединившихся к своей ведущей фирме футболистов «Црвены Звезды», игроки которой, несмотря на штрафы, выходили на поле в майках с надписью «Правда за Уроша!».

  Адвокат считает, что Мишич ни в чем не виноват, и видеофайл данного инцидента (см. предыдущую ссылку) лишь подтверждает его слова. На видео мы видим лишь то, как похожий на шатающегося пьяного человека, полуголый акаб Трайкович бьет парня кулаками по лицу.

  Что же касается «Делие», то сербы еще раз доказали, что по праву считаются одной из самых лучших европейских фирм

 23. Марко :

  Урош Мисич, Црвена Звезда сторонник, который был осужден на 10 лет тюрьмы за нападение на полицейского, был выпущен сегодня. На суде, который закончился в сентябре 2008 года Урош был осужден на 10 лет лишения свободы , но позже приговор был два раза на пять с половиной лет. Благодаря закону об амнистии Урош был освобожден сегодня! http://www.ultras-tifo.net/news/1297-uro-mii-released.html

Оставить комментарий# Команда І В Н П О
1 Шахтар 30 25 4 1 79
2 Динамо 30 23 6 1 75
3 Металіст 30 16 11 3 59
4 Дніпро 30 15 7 8 52
5 Арсенал 30 14 9 7 51
6 Таврія 30 12 9 9 45
7 Металург 30 12 6 12 42
8 Ворскла 30 9 10 11 37
9 Чорноморець 30 10 7 13 37
10 Кривбас 30 9 6 15 33
11 Іллічівець 30 8 8 14 32
12 Волинь 30 7 6 17 27
13 Зоря 30 6 8 16 26
14 Карпати 30 5 8 17 23
15 Оболонь 30 4 9 17 21
16 Олександрія 30 4 8 18 20